Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran do końca roku może mieć bombę atomową

0
Podziel się

Teheran opanował produkcję rakiet typu ziemia-ziemia - uważa izraelski wywiad.

Iran do końca roku może mieć bombę atomową
(EPA/PAP)
bDyCPUuZ

Izraelski wywiad wojskowy ocenia, że Iran jest w stanie wyprodukować broń atomową w ciągu kilku miesięcy, jednak odracza ten moment w obawie przed reakcją społeczności międzynarodowej. Zdaniem izraelskiego wywiadu Teheran opanował też produkcję rakiet typu ziemia-ziemia, mogących przenosić ładunki jądrowe.

Raport w sprawie irańskich zbrojeń atomowo-rakietowych przedstawił dziś w Knesecie dowódca wywiadu wojskowego generał Amos Jadlin. Według niego reżim irańskich ajatollahów czeka jedynie na dogodny moment, aby przystąpić do produkcji bomby atomowej. Generał Jadlin zaznaczył, że broń nuklearna w rękach Teheranu stanowiłaby zagrożenie nie tylko dla Izraela i całego Bliskiego Wschodu, lecz także dla innych rejonów świata.

Izraelski wywiad wojskowy ustalił też, że wspierany przez Irańczyków libański Hezbollah chce dokonać ataku na izraelskie cele za granicą. Miałby to być odwet za śmierć jego wojskowego dowódcy Imada Murnije, który został zabity w lutym zeszłego roku prawdopodobnie przez Izraelczyków.

bDyCPUvb

Wywiad wojskowyprzewiduje również, że do kolejnego stracia zbrojnego z Izraelem w Strefie Gazy przygotowuje się palestyński Hamas.

Zobacz materiał Associated Press o irańskim programie atomowym:

bDyCPUvC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)