Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: to syryjscy powstańcy użyli broni chemicznej

0
Podziel się
bEqDeRKd

Iran twierdzi, że to syryjscy powstańcy użyli broni chemicznej pod Damaszkiem. Państwa zachodnie oskarżają reżim Baszara al-Asada o atak gazami bojowymi, w którym zginęło ponad tysiąc osób. Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Javad Zarif oświadczył, że ma informacje, iż broń chemiczna nadal jest w rękach syryjskich rebeliantów i stanowi zagrożenie nie tylko dla tego kraju. Zarif powiedział, że "jeśli użycie broni chemicznej w Syrii zostanie potwierdzone ", to można powiedzieć, że jest to dzieło grup terrorystycznych i ekstremistycznych".
Wczoraj szefowie amerykańskiej i rosyjskiej dyplomacji porozumieli się co do likwidacji syryjskiej broni chemicznej do połowy przyszłego roku.
Władze w Damaszku mają w ciągu tygodnia przedstawić spis swego arsenału chemicznego. Do listopada w Syrii mają pojawić się inspektorzy ONZ. Władze w Damaszku mają dać "natychmiastowy i nieskrępowany" dostęp do wszystkich miejsc, które inspektorzy będa chcieli zbadać pod kątem obecności broni chemicznej. Najpóźniej do połowy 2014 roku broń ta ma być całkowicie wyeliminowana.

IAR

bEqDeRKG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)