Notowania

traktak lizboński
01.10.2009 11:05

Irlandczycy już głosują ws. traktatu lizbońskiego

Tradycyjnie wcześniej głosują mieszkańcy małych wysepek. W obawie o pogodę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(infomatique/CC/Flickr)

*Pierwsi Irlandczycy już zagłosowali w referendum w sprawie traktatu lizbońskiego. Wcześniejsze głosowanie odbyło się na pięciu wysepkach u wybrzeży hrabstwa Donegal. Reszta kraju zdecyduje o losie traktatu jutro. *

Mieszkańcy wysepek tradycyjnie biorą udział w głosowaniu wcześniej, w związku z obawami, że zła pogoda może utrudnić przebieg referendum i opóźnić dostarczenie urn wyborczych do komisji, gdzie podliczane są głosy.

Teraz referendum przeprowadzono, ale nie obyło się bez kłopotów. Z powodu słabej widoczności helikopter nie mógł dostarczyć kart do głosowania na wyspy Tory, oraz Inishbofin. Dopłynęły dopiero łodzią, a referendum rozpoczęło się z dwugodzinnym opóźnieniem.

Na pięciu wysepkach uprawnionych do głosowania jest około ośmiuset osób, szacuje się, że do urn poszło nieco ponad 40%. Te głosy zostaną teraz przesłane do jednej z komisji wyborczych i jutro, po zamknięciu lokali w całej Irlandii będą podliczane razem z innymi.

Nie ma najnowszych sondaży przed referendum, ale te ostatnie mówiły o przewadze zwolenników traktatu.

* [ Traktat Lizboński lepszy niż upadek rządu ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/traktat;lizbonski;lepszy;niz;upadek;rzadu,209,0,540369.html )
* [ Niemcy ratyfikowały Traktat z Lizbony ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemcy;ratyfikowaly;traktat;z;lizbony,203,0,538315.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: traktak lizboński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz