Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Irlandia: Polacy walczą o mandady w wyborach samorządowych

0
Podziel się

Irlandczycy wybierają dzisiaj nie tylko swoich eurodeputowanych. 5 czerwca to także data wyborów do irlandzkich samorządów lokalnych. W gronie kandydatów samorządowych są także Polacy. O umieszczenie naszych rodaków na listach wyborczych zadbały największe irlandzkie partie polityczne, które dostrzegły w Polakach siłę, wielki potencjał i  zaangażowanie w sprawy lokalne.  

bEiizCJN

Prawicowo - konserwatywna Fianna Fail, która od kilku kadencji rządzi w Irlandii, ma na swoich listach czwórkę Polaków. W gronie kandydatów centrowej Fine Gael znajdziemy dwa polskie nazwiska. Labour Party (Partia Pracy) stawia w rozdaniu wyborczym na trójkę imigrantów, w tym na Polkę - Annę Kuligowską. Grono polskich kandydatów do fotela radnego uzupełnia Leszek Szczeciński, który startuje jako kandydat niezależny.

W Irlandii Polonia jest widoczna w życiu publicznym. Nic takiego nie miało miejsca w niedawnych wyborach lokalnych w Anglii, Szkocji i Walii. 3 maja 2007 roku żaden Polak ani Polka nie znaleźli się w gronie kandydatów na tamtejszych radnych. Rafał Jaros z biura prasowego Fine Gael podkreśla, że nadarza się okazja, by Polacy z "good workers" - czyli dobrych pracowników - stali się także "good neighbours" - czyli dobrymi sąsiadami - Irlandczyków.

bEiizCKq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)