Notowania

list
20.11.2008 13:35

Iwabradyna będzie skreślona z listy refundacyjnej

Iwabradyna będzie skreślona z listy refundacyjnej. Z informacji pochodzących ze źródeł zbliżonych do ministerstwa zdrowia wynika, że resort wyda dziś komunikat w sprawie tego leku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sprawą domniemanej korupcji i nieprawidłowości przy wpisywaniu iwabradyny na listę leków refundowanych zajmuje się Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Anykorupcyjne. Istnieje podejrzenie, że w związku z umieszczeniem tego leku na liście refundacyjnej osoba pełniąca funkcję publiczną przyjęła korzyść majątkową. Miała też fałszować dokumenty i przekroczyć swe uprawnienia.

Według relacji mediów, preparat ten miał się znaleźć na liście refundacyjnej po spotkaniu Bolesława Piechy z przedstawicielami koncernu farmaceutycznego. Piecha zaprzeczał jednak, że lek trafił do spisu na skutek lobbingu.

Dziennikarze ujawnili też, że biznesmeni, którzy lobbowali u Bolesława Piechy za refundacją iwabradyny, załatwili mieszkanie jego synowi. Bolesław Piecha odpierał te zarzuty. Podkreślał, że syn - student wynajmuje mieszkanie, ale na zasadach komercyjnych.

Tagi: list, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz