Notowania

raport
24.01.2010 16:12

Izrael chce obalić raport ONZ

Izrael zamierza obalić raport ONZ dotyczący wojny w Strefie Gazy. Według Tel Awiwu nie ma dowodów na popełnienie przez izraelską armię zbrodni opisanych w dokumencie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Izrael oficjalną odpowiedź na raport dostarczy ONZ w czwartek. Media twierdzą, że Tel Awiw wyjaśni w dokumencie powody rozpoczęcia wojny oraz trudności walki z Hamasem, którego bojownicy mieli ukrywać się w obiektach cywilnych. Dołączy także zdjęcia obarczające Hamas za część wojennych zniszczeń.

Przygotowany przez ONZ dokument oskarża o zbrodnie wojenne Izrael i Hamas. Podczas zeszłorocznego konfliktu w Strefie Gazy zginęło 13 Izraelczyków i 1400 Palestyńczyków.

W przyszłym tygodniu upływa termin wyznaczony Izraelowi i Hamasowi przez Narody Zjednoczone na przeprowadzenie niezależnego śledztwa. Jeśli obie strony konfliktu nie zastosują się do rezolucji to czeka je sprawa przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

Na razie nie wiadomo czy w izraelskiej odpowiedzi na raport ONZ znajdzie się infomacja, że Izrael nie rozpocznie śledztwa. Stany Zjednoczone przekonywały wcześniej Tel Awiw, aby zastosował się do rezolucji Narodów Zjednoczonych, i wszczął dochodzenie.

Tagi: raport, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz