Notowania

strefa gazy
28.12.2008 09:36

Izrael przygotowuje się do operacji na lądzie

Wszystko wskazuje na to, że poza atakami lotniczymi, Izraelczycy wprowadzą do walki oddziały piechoty i siły pancerne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wszystko wskazuje na to, że poza atakami lotniczymi, które wczoraj rozpoczęły operację antyterrorystyczną, Izraelczycy wprowadzą do walki oddziały piechoty i siły pancerne.

Przez całą noc w kierunku Strefy Gazy przerzucane były na lawetach czołgi i transportery opancerzone. Nadal nie ogłoszono mobilizacji rezerwistów, ale krok taki zostałby podjęty, gdyby nastąpiła eskalacja od strony północnej granicy Izraela z Libanem.

Źródła wojskowe ostrzegają, że Hamas może dziś odpowiedzieć zmasowanym ostrzałem rakietowym w kierunku południowego Izraela. Przypuszczalnie od tego czy do tego dojdzie, uzależnione będzie wysłanie do strefy także oddziałów lądowych.

W nocnym nalocie zniszczone zostały studia telewizji Hamasu "Al-Aqca", która nadaje już tylko z ukrytego wozu transmisyjnego. Wszyscy przywódcy Hamasu w Strefie Gazy zeszli do podziemia, skąd wzywają do powszechnej walki z Izraelem, czyli tak zwanej trzeciej intifady.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Spirala nienawiści w Strefie Gazy: Zginęło ponad 228 osób ]( http://news.money.pl/artykul/spirala;nienawisci;w;strefie;gazy;zginelo;ponad;195;osob,245,0,410869.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: strefa gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz