Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael: Szimon Peres spotkał się z szefem chińskiej dyplomacji

0
Podziel się

Prezydent Izraela Szimon Peres przyjął w Jerozolimie szefa chińskiej dyplomacji Yang Jiechi, z którym rozmawiał między innymi o zbrojeniach atomowych Teheranu. Według Peresa - Pekin mógłby odegrać znaczacą rolę w zablokowaniu tego programu, zgadzając się na zaostrzenie sankcji wobec Iranu.      

bEgUjorp

Szimon Peres podkreślił w rozmowie z chińskim gościem, że reżim w Teheranie podważa prawdę o Holokauście, a broń nuklearna w jego rękach byłaby zagrożeniem nie tylko dla Izraela, lecz całego Bliskiego Wschodu.

Yang Jiechi skoncentrował się głównie na wysiłkach pokojowych, mających doprowadzić do zakończenia konfliktu między Izraelem i Palestyńczykami. Jego zdaniem - najlepszym rozwiązaniem pozostaje amerykański plan zwany "mapą drogową", w ramach którego Palestyńczycy utworzyliby własne państwo po uprzednim zerwaniu z terrorem.

Skądinąd wiadomo, że Chiny sprzeciwiają się zaostrzeniu sankcji międzynarodowych wobec Teheranu, co uniemożliwia praktycznie wszelkie działania w tym kierunku ze strony Rady Bezpieczeństwa ONZ. Po dzisiejszym spotkaniu w Jerozolimie nic nie wskazuje na to, aby stanowisko Pekinu w tej sprawie miało ulec istotnej zmianie.

bEgUjorS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)