Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael ukarze Palestynę za decyzję ONZ. Wstrzymuje pomoc dla Autonomii

0
Podziel się:

Izrael wstrzymuje przekazywanie do Autonomii Palestyńskiej pieniędzy.

Izrael ukarze Palestynę za decyzję ONZ. Wstrzymuje pomoc dla Autonomii
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Izrael wstrzymuje przekazywanie do Autonomii Palestyńskiej pieniędzy z podatków. To odpowiedź władz w Tel Awiwie na czwartkową decyzję ONZ o przyznaniu Palestyńczykom statusu nieczłonkowskiego państwa-obserwatora. O sprawie informuje izraelskie radio i dwie gazety.

_ Haaretz _ podaje, że Izrael skonfiskuje 460 milionów szekli z funduszy podatkowych Autonomii Palestyńskiej. Pieniądze miały być przeznaczone na wypłatę pensji dla urzędników Autonomii. Według premiera Benjamina Netanjahu, skonfiskowane fundusze trafią na pokrycie zadłużenia Palestyńczyków wobec izraelskiej elektrowni.

W reakcji na wynik głosowania na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ Izrael zapowiedział też budowę 3 tysięcy nowych domów na Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie. O wycofanie się z tych planów zaapelowała do władz w Tel Awiwie szefowa dyplomacji Unii Europejskiej.

Catherine Ashton powiedziała, że budowa nowych osiedli na tych terytoriach jest sprzeczne z prawem międzynarodowym i szkodzi procesowi pokojowemu na Bliskim Wschodzie. Zwróciła się też do obu stron konfliktu o wznowienie negocjacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Palestyńczycy triumfują. Rośnie ich rola w ONZ Zgromadzenie Ogólne ONZ przyznało Autonomii Palestyńskiej status nieczłonkowskiego państwa obserwatora ONZ.
Izrael polegnie dziś w starciu z Palestyną Głosowanie na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ oznaczać będzie bezprecedensowy sukces władz Autonomii Palestyńskiej.
Oskarżył Izrael o czystki etniczne Mahmud Abbas: _ Izrael zniszczył 5 tysięcy palestyńskich domów i pozbawił dachu nad głową 7 tysięcy Palestyńczyków _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)