Notowania

wojna w palestynie
09.03.2009 11:37

Izrael zablokował Zachodni Brzeg Jordanu

Tel Awiw boi się zamachów terrorystycznych podczas święta Purim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Izrael wprowadził blokadę palestyńskich miast na Zachodnim Brzegu, aby zapobiec ewentualnym zamachom terrorystycznym. Zdaniem służb wywiadowczych Szin-Bet zagrożenie to wzrosło gwałtownie w związku z trwającym obecnie żydowskim świętem karnawałowym Purim.

Blokada Zachodniego Brzegu zostanie zniesiona najprawdopodobniej w drugiej połowie tygodnia. Jednocześnie w Jerozolimie ścierają się poglądy, jak zareagować na nieustanny ostrzał rakietowy, kierowany przez Hamas ze Strefy Gazy. Dziś od rana na zachodni Negew spadły znowu cztery pociski rakietowe. Izraelczycy odpowiadali dotychczas na te prowokacje atakami lotniczymi na podziemne tunele przemytnicze, ale coraz głośniej mówi się o kolejnej akcji lądowej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Premier Palestyny podał się do dymisji ]( http://news.money.pl/artykul/premier;palestyny;podal;sie;do;dymisji,198,0,432838.html )
* [ Hamas i Fatah dyskutują o wspólnym rządzie ]( http://news.money.pl/artykul/hamas;i;fatah;dyskutuja;o;wspolnym;rzadzie,213,0,430549.html )

Minister bezpieczeństwa wewnętrznego Awi Dichter poinformował, że Hamasowi udało się przemycić do Strefy Gazy m.in. rakiety przeciwlotnicze. Natomiast zastępca dowódcy bojówek Hamasu ostrzegł dziś, że jego ludzie wyciągnęli wnioski z ostatnich walk i w razie eskalacji zadaliby Izraelczykom znaczne straty.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wojna w palestynie, izrael, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz