Notowania

izrael
08.01.2010 10:55

Izrael zapłaci odszkodowanie ONZ

Tel Awiw ma wypłacić ponad 11 milionów dolarów za zniszczenia podczas wojny w Strefie Gazy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)

Izrael prawdopodobnie zapłaci Organizacji Narodów Zjednoczonych odszkodowanie za zniszczenie jej mienia podczas wojny w Strefie Gazy rok temu. Tel Awiw ma wypłacić ONZ ponad 11 milionów dolarów.

Rzecznik ONZ nie podał żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że Izrael wstępnie zgodził się na zapłacenie za wyrządzone szkody.

Z pomocy UNRWA w Strefie Gazy korzysta 750 tysięcy palestyńskich uchodźców. Organizacja dostarcza im żywność, zapewnia opiekę medyczną i prowadzi szkoły.
ONZ-owska organizacja pomocowa UNRWA oszacowała straty na ponad 11 milionów dolarów. Armia zniszczyła jej szkoły, budynki administracji, magazyn i centrum szkoleniowe.

Izrael twierdzi, że jego intencją nie było atakowanie budynków UNRWY. Izraelscy żołnierze odpowiadali na ostrzał bojowników Hamasu, którzy się w nich schronili.

Pracownicy ONZ i organizacje praw człowieka temu zaprzeczają. Mówią, że wiele obiektów zostało celowo zbombardowanych przez armię.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz