Notowania

kaczyński
09.01.2009 20:22

J. Kaczyński: "Rząd przez kilkanaście miesięcy nie zrobił nic ws. gazoportu"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jego rząd zrobił wszystko co możliwe w sprawie budowy gazoportu. Były premier winą za zaniedbania obarczył rząd Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jarosław Kaczyński uznał za niepoważne zarzuty posła Lewicy Wojciecha Olejniczaka, który oskarżył gabinet PiS o spowolnienie przygotowań, zainicjowanych przez rząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Kaczyński zaznaczył, że jego rząd zatwierdził lokalizację gazoportu i wydał decyzję, iż projekt będzie sfinansowany ze środków polskich.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, obecny rząd przez kilkanaście miesięcy nie zrobił nic w sprawie gazoportu. Były premier przypomniał również winy rządu Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszka Millera, który - zdaniem szefa PiS - doprowadził do zerwania negocjacji w sprawie importu gazu skandynawskiego.

W opinii Jarosława Kaczyńskiego, rząd Donalda Tuska miał już czas, by rozpocząć budowę gazoportu, podjąć ostateczne decyzje w sprawie gazociągu norweskiego, a także przystąpić do poszukiwań w Polsce gazu na większych głębokościach.

W Sejmie odbyła się debata na temat bezpieczeństwa energetycznego Polski. Projekt gazoportu w Świnoujściu zakłada budowę terminala portowego do odbioru skroplonego gazu LNG.

Tagi: kaczyński, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz