Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jak co roku 1 czerwca Sejm opanują młodzi parlamentarzyści

0
Podziel się

Tegoroczna 15. Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędzie się pod hasłem "Młodzi wobec wydarzeń 1989 roku. W programie spotkania jest między innymi pokaz ratownictwa medycznego oraz promocja wyborów do Parlamentu Europejskiego.

bEjcassB

Zaplanowano też konferencje prasowe. W pierwszej obok marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego wezmą udział marszałkowie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Na drugiej , która odbędzie się w południe, z marszałkiem wystąpi minister edukacji Katarzyna Hall.

Wcześniej marszałek Komorowski otworzy obrady w sali plenarnej Sejmu. Zostały one podzielone na trzy części: Młodzież wobec wydarzeń 1989 roku, Demokratyczne wartości państwa prawa oraz Przesłanie słów Jana Pawła II. Po zakończeniu obrad zaplanowano spotkanie z polskimi medalistami i uczestnikami Igrzysk Olimpijskich.

W programie 15. Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży zaplanowano też panel dyskusyjny "Być Polakiem w Europie". Celem dyskusji jest określenie miejsca młodego Polaka w Europie oraz odpowiedź na pytania związane z mówieniem o Polsce, patriotyźmie i służbie krajowi.

bEjcaste
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)