Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janów Podlaski: licytacja koni arabskich

0
Podziel się:

36 wierzchowców wystawiono na sprzedaż w aukcji "Pride of Poland". Słynna licytacja koni arabskich odbywa się, jak co roku, w Janowie Podlaskim. 

bETTlEhx

Klasę i wdzięk koni oceniają międzynarodowi sędziowie. Konie czystej krwi są wyjątkowo piękne - poruszają się z gracją i są proporcjonalnie zbudowane. Nie tylko znawcy zachwycają się Arabami - tłumaczy Urszula Białobok ze stadniny koni w Michałowie. Białobok porównała konie z tegorocznej aukcji do bukietu pięknych kwiatów, pięknej porcelany, czy ślicznego obrazu.

Araby z Janowa doceniane są na całym świecie - głównie w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i w krajach arabskich. Dyrektor stadniny w Janowie Marek Trela liczy na to, że tegoroczna aukcja będzie sukcesem. Najistotniejszym koniem w tym roku jest dla niego "Pinta" - córka ogiera "Ekstern" i kuzynka "Pianissimy", czy "Pilar" - młoda równie obiecująca klacz. Na sprzedaż wystawiono też wielokrotną czempionkę - "Falladę" z Michałowa, córkę ogiera "Monogramm".

Główna aukcja "Pride of Poland" rozpocznie się jutro o godzinie 17:00. Konie tutaj licytowane pochodzą z polskich hodowli państwowych: Stadnin Koni w Janowie Podlaskim i Michałowie oraz ze Stada Ogierów w Białce a także ze stadnin prywatnych.

bETTlEhz

Najdroższym koniem sprzedanym na aukcji w Janowie była 13-letnia klacz "Kwestura" z hodowli w Michałowie. Za czempionkę janowskiego Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi zapłacono w 2008 roku 1 milion 125 tysięcy euro. Nabywca pochodził z Bliskiego Wschodu.

bETTlEia
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)