Notowania

ukraina
23.10.2009 18:52

Janukowycz: Jeśli wygram, to Ukraina nie zostanie członkiem NATO

Wiktor Janukowycz zapewnił, że jeśli wygra wybory prezydenckie, to Ukraina nie zostanie członkiem NATO. W Kijowie odbyła się konwencja wyborcza Partii Regionów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiktor Janukowycz rozpoczął przemówienie od zdecydowanej krytyki swoich przeciwników politycznych. Dał do zrozumienia, że zdobyli oni władzę dzięki pomocy obych państw. "W 2004 roku na Ukrainę 'eksportowano' rewolucję. Postawiono na grupę polityków gotowych na wszelkie awantury, aby tylko dojść do władzy"- powiedział lider opozycji. Jego zdaniem, dziś za ich pomyłki płacą wszyscy Ukraińcy.

W przypadku zwycięstwa przewodniczącego Partii Regionów ta czarna przeszłość ma zostać zastąpiona przez świetlaną przyszłość. Ukraina pozostanie poza blokami wojskowymi, w tym NATO, Kijów ma także stworzyć strefę wolnego handlu, nie tylko z Unią Europejską, ale też ze Wspólnotą Niepodległych Państw. Strategicznym partnerem ma być Moskwa, ale jednocześnie Wiktor Janukowycz obiecuje dbać o stosunki z Waszyngtonem i Brukselą.

Lider Partii Regionów obiecał także wiele zmian, które nie zależą od prezydenta, a od parlamentu, gdzie obecnie to ugrupowanie jest w opozycji. Chodzi między innymi o podwyższenie poziomu życia i stabilizację kursu hrywny.

Wiktor Janukowycz jest liderem sondaży. Wybory prezydenckie odbęda się 17 stycznia.

Tagi: ukraina, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz