Notowania

janukowycz
30.06.2010 19:37

Janukowycz przyjmuje gościa i zalicza wpadki

Prezydent Ukrainy znany jest z tego, że często się myli. Tym razem nie było inaczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Wizyta prezydenta Sri Lanki w Kijowie obfitowała we wpadki. Do jednej z nich doszło już podczas uroczystego powitania Mahindy Rajapaksy przez prezydenta Wiktora Janukowycza.

Mahinda Rajapaksa jest drugim - po Dmitriju Miedwiediewie - prezydentem, który odwiedził Kijów. Jednak już w czasie powitania na dziedzińcu Administracji Prezydenta, Wiktor Janukowycz nie odoczekał do zakończenia hymnu Sri Lanki a od razu ruszył wzdłuż gwardii honorowej. W tej sytuacji orkiestra zrezygnowała z wykonania hymnu Ukrainy.

Później, w czasie spotkania ukraińskich i lankijskich biznesmenów z udziałem obu prezydentów, pomylili się specjaliści przygotowujący tablicę informacyjną. Błędy były nie tylko w angielskim słowie _ co-chaired _, ale także w ukraińskim wyrażeniu _ jego wysokość _.

Sam Wiktor Janukowycz także ma kłopoty z językiem państwowym i często popełnia błędy, wpisując się do ksiąg pamiątkowych czy wypełniając dokumenty. Znany jest także z pomyłek geograficznych - zdarzało mu się na przykład pomylić Czarnogórę z Kosowem.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Janukowycz zapowiada walkę z cenzurą ]( http://news.money.pl/artykul/janukowycz;zapowiada;walke;z;cenzura,12,0,628748.html )
* [ Janukowycz chce większych uprawnień i zmian konstytucji ]( http://news.money.pl/artykul/janukowycz;chce;wiekszych;uprawnien;i;zmian;konstytucji,148,0,637076.html )
Tagi: janukowycz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz