Notowania

wiadomości
13.07.2011 08:24

Japonia - wieloryby

Japonia ogłosiła zamiar ponownego wysłania swojej floty wielorybniczej w rejon Antarktydy. W zeszłym roku japońscy wielorybnicy wycofali się po atatku statków organizacji antywielorybniczej Sea Shepherd /wym. si szeperd/.

Podziel się
Dodaj komentarz

O powrocie na Ocean Południowy mówił przedstawiciel Japonii Joji Morishita podczas spotkania Międzynarodowej Komisji Wielorybnictwa. Szczyt odbywa się na wyspie Jersey.Japonia od lat odławia wieloryby i od lat ekolodzy starają się jej w tym przeszkodzić. Zdaniem Japończyków, połów wielorybów to stara tradycja, a mięso potrzebne jest do badań naukowych. Ekolodzy zwracają uwagę, że mięso wielorybów trafia do restauracji, choć wcale nie jest tak popularne, a Japończycy chcą poprostu zademonstrować swoją siłę.
Dlatego organizacja Sea Shepherd - [morskipasterz] - stara się przeszkodzić japońskim wielorybnikom. W zeszłym roku na morzu doszło do ataków z użyciem petard i cuchnących substancji. Japończycy zakończyli więc sezon wcześniej i złowili 170 wielorybów zamiast planowanych 850. Organizacja Sea Shepherd zapowiada, że jeśli Japończycy wrócą w rejon Antarktydy, ataki będą kontynuowane.

InformacyjnaAgencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz