Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jazda na światłach poprawia bezpieczeństwo

0
Podziel się:

Jazda na światłach przez cały rok to nawet 20 procent mniej zabitych na polskich drogach. Tak wynika z raportu przedstawionego dziś przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Według szacunków ekspertów rozszerzenie w Polsce obowiązku używania świateł w dzień na cały rok, pozwoliłoby uratować ponad 300 osób rocznie.
34 organizacje, z całej Europy, działajace na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego utworzyły dziś koalicję na rzecz jazdy na światłach przez cały rok.
Przeciwnicy jazdy z włączonymi światłami twierdzą, że używanie świateł przez cały rok znacznie podnosi koszty eksploatacji samochodu. Auta więcej palą, żarówki wymagaja częstszej wymiany, szybciej także zużywa sie akumulator.
Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji, uważa, że problem dotyczy tylko starszych samochodów, których na polskich drogach jest już coraz mniej.
Nakaz używania świateł mijania w ciągu dnia w różnym zakresie obowiązuje już w 13 krajach europejskich. Cały rok na wszystkich drogach muszą jeździć kierowcy w Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Isklandii i kanady.

bezpieczeństwo
wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)