Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jerzy Owsiak dla IAR: Szpital w Pszczynie wprowadził nas w błąd

0
Podziel się
bEpDjFGZ

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zabiera sprzęt przekazany wcześniej szpitalowi w Pszczynie. Zamiast na geriatrię, trafił między innymi na kardiologię.
Jerzy Owsiak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że sprzęt przekazano niezgodnie z umową. Szpital podpisał wprawdzie kontrakt z NFZ, ale go nie realizował - na oddziale geriatrii nie było praktycznie pacjentów. Sam dyrektor placówki przyznał potem, że wykorzystał okazję i chciał odkupić sprzęt. WOŚP nie zajmuje się jednak działalnością gospodarczą, dlatego teraz - prawdopodobnie we wtorek - trafi on do innego szpitala.
Afera wybuchła w czwartek, gdy delegacja WOŚP odwiedzała wzorowo wyposażony - co podkreśla Owsiak - oddział szpitala geriatrycznego w Katowicach. Orkiestra otrzymała MMS-a, na którym widać jak sprzęt znajduje się na niewłaściwym oddziale. Jerzy Owsiak apeluje w związku z tym do pacjentów i pracowników szpitali. Chce, by ci pierwsi alarmowali WOŚP jeśli zobaczą, że wydziały geriatryczne nie mają nowego sprzętu, mimo że Orkiestra doposażyła je po ostatnim finale. Szpitalom Owsiak natomiast w sprawie sprzętu radzi "Nie kombinujcie, nie pajacujcie. Jeżeli wam się należy, dostaniecie". Jeżeli szpitalom sprzęt się nie należy, Owsiak apeluje, by przekazały go innym placówkom, które go potrzebują.
W tym roku WOŚP zebrał ponad 50 milionów złotych. Zgodnie z deklaracją, połowę tych środków przeznaczono na modernizację oddziałów geriatrycznych, a drugą połowę - na oddziały dziecięce.

IAR

bEpDjFHC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)