Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Joanna Kluzik-Rostkowska przyznaje, że ojcowie w Polsce są dyskryminowani

0
Podziel się:

76 procent spraw rozwodowych z orzekaniem o winie kończy się przypisaniem jej mężczyźnie. Tylko co 20 ojcu jest przyznawane prawo do wychowywania dzieci. Z badań, przeprowadzonych przez portal tata.pl, wynika, że zaledwie 3 na 100 mężczyzn w Polsce dobrze ocenia pracę sądów rodzinnych.

Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Joanna Kluzik-Rostkowska, przyznaje że ojcowie w Polsce są dyskryminowani. Jej zdaniem, powodem jest nie tylko źle działające prawo, ale także zakorzenione w społeczeństwie stereotypy. Często wpływają one na krzywdzące mężczyzn opinie sędziów sądów rodzinnych - uważa posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes Fundacji Akcja i założyciel portalu "W stronę ojca", Robert Kucharski, podkreśla, że największym problem ojców po rozwodzie cywilnym jest luźne traktowanie postanowień sądu przez matki. Sprawą priorytetową jest więc usprawnienie egzekucji prawa. Fundacja apeluje do Ministerstwa Sprawiedliwości i parlamentarzystów o zmianę Kodeksu Postępowania Cywilnego i przepisów dotyczących egzekucji orzeczeń sądowych. Kucharski podkreśla, że przepisy powinny być zmienione tak, by matki nie mogły bezprawnie i bezkarnie utrudniać kontaktów ojca z dzieckiem.

Prezes stowarzyszenia Ojcowie.pl, Krzysztof Gawryszczak, uważa, że w Polsce ojcowie są traktowani jako rodzice drugiej kategorii. Jego walka o widzenie z synem trwa już osiem lat.

Według badań przeprowadzonych przez portal tata.pl, aż 65 procent rozwiedzionych kobiet utrudnia ojcom kontakt z dzieckiem.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)