Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Joaquin Almunia: Polska radzi sobie nieźle

0
Podziel się:

Komisarz Unii Europejskiej do spraw ekonomicznych i walutowych Joaquin Almunia jest optymistą jeśli chodzi o przyszłość polskiej gospodarki. Jego zdaniem, Polska radzi sobie nieźle, o czym świadczą wyniki wzrostu z pierwszego kwartału, a to dobrze rokuje na przyszłość.

Almunia podkreślił, że Polska tę mocną pozycję gospodarczą zawdzięcza rozważnemu nadzorowi nad rynkami finansowymi. Nasz kraj jest też mniej uzależniony od popytu zewnętrznego, poziom spożycia w Polsce utrzymuje się na dobrym poziomie, co przekłada się na niezłą sytuację na rynku pracy.

Niepokój Unii - jak powiedział Joaquin Almunia - budzi kwestia stabilności fiskalnej. Przypomniał, że wystąpił problem nadmiernego deficytu, wszczęta została wobec Polski procedura ostrzegawcza. Komisarz powiedział też, że w naszym kraju w okresie dobrej koniunktury, nie zostały podjęte próby reform w sektorze publicznym i finansów publicznych.

Unijny komisarz wyraził nadzieję, że w związku z pozytywnymi zjawiskami w polskiej gospodarce, nastąpi redukcja deficytu i będzie ona nadal w dobrej kondycji.

Komisarz Unii Europejskiej do spraw ekonomicznych i walutowych Joaquin Almunia spotkał się z polskim ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)