Judo - ME - medal - Wojnarowicz

0

Janusz Wojnarowicz zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w Judo. To pierwszy i jedyny krążek, wywalczony przez polskich dżudoków w tej imprezie w turniejach indywidualnych.

Na najniższym stopniu podium nie udało się dziś stanąć Robertowi Krawczykowi i Urszuli Sadkowskiej, którzy ostatecznie zajęli 5. miejsca w swoich kategoriach.
W decydującej walce w kategorii powyżej 100 kilogramów Wojnarowicz pokonał Gruzina Zwiada Kandżaliaszwilego. Wcześniej pięciokrotny już medalista mistrzostw Europy przegrał w ćwierćfinale z Estończykiem Martinem Padarem, ale w pierwszej rundzie repesaży wygrał z Białorusinem Aliaksandrem Wachawiakiem.
Z kolei Robert Krawczyk w kategorii do 90 kilogramów przegrał decydującą o brązowym medalu walkę ze Szwedem Marcusem Nymanem. Wcześniej, w półfinale, Polak uległ późniejszemu mistrzowi Europy - Grekowi Iliasowi Iliadisowi.
Brązowego medalu nie udało się zdobyć także Urszuli Sadkowskiej, która przegrała walkę o 3. miejsce ze Słowenką Luciją Polavder. Wcześniej Polka uległa w ćwierćfinale późniejszej wicemistrzyni, Francuzce Anne Sophie Mondiere. W pierwszej rundzie repesaży Sadkowska wygrała z Ukrainką Iriną Kindzerską.