Justyna Kowalczyk liderką Pucharu Świata

0

Polka wyprzedziła Maritt Bjoergen. Równie udanego dnia nie miał Adam Małysz, który wypadł poza podium Turnieju Czterech Skoczni.

(PAP/EPA)

Justyna Kowalczyk utrzymała prowadzenie w cyklu Tour de Ski. Polka dobiegła dziś na metę pierwsza w biegu pościgowym na 15 km i utrzymała ponad 22 sekundy przewagi nad rywalkami w klasyfikacji generalnej.

Na metę tuż za Polką dobiegły Włoszki Arianna Folis i Marianna Longa oraz Charlotte Kalla ze Szwecji. Piąta na metę dotarła Słowenka Petra Majdić, która do dzisiejszego biegu wyruszyła na trasę druga. Na 32. miejscu wyścig ukończyła druga Polka Paulina Maciuszek.

Po uwzględnieniu bonifikat w klasyfikacji Tour de Ski Kowalczyk ma ponad 27 sekund przewagi nad Arrianą Follis i 33 sekundy nad Marianną Longą. Charlotte Kalla traci do Polki już prawie 39 sekund a Petra Majdić ponad 51 sekund. W cyklu Tour de Ski zostaną rozegrane jeszcze dwa biegi - w sobotę i w niedzielę.

Ponieważ w Tour de Ski nie startuje Norweżka Maritt Bjoergen, Justyna Kowalczyk wyprzedziła ją w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polka ma na swoim koncie 781 punktów, a Bjoergen zgromadziła dotąd 760 punktów. Trzecia Arianna Follis ma 606 punktów.

Małysz poza podium

W ostatnim konkursie z cyklu Turnieju Czterech Skoczni, rozgrywanym w austriackim Bischofshofen, Adam Małysz po skokach na odległość 124,5 i 126,5 metra zajął 10. miejsce. W efekcie w klasyfikacji całego turnieju spadł z 3. na 6. pozycję

Ostatni konkurs wygrał Norweg Tom Hilde. W całym turnieju zwyciężył natomiast, drugi dziś, Austriak Thomas Morgenstern. Drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni zajął Simon Ammann, a trzecie dzisiejszy zwycięzca, Tom Hilde.

Bardzo dobrze w drugiej serii spisał się Kamil Stoch, który skoczył na odległość 131 metrów, dzięki czemu awansował z 23. na 15. pozycję. Z taką samą lokatą zakończył cały turniej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t91965.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowalczyk;zlota;mistrzyni;olimpijska;jestem;szczesciara,243,0,593907.html) Kowalczyk, złota mistrzyni olimpijska: Jestem szczęściarą Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal, a łyżwiarki szybkie brązowy. Polska reprezentacja ma w sumie sześć medali.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t91112.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/vancouver;malysz;zdobyl;srebrny;medal,112,0,587120.html) Vancouver: Małysz zdobył srebrny medal W pierwszy dzień igrzysk Adam Małysz został wicemistrzem olimpijskim w skokach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t91963.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/medale;malysza;i;kowalczyk;kosztowaly;498;tys;zl,151,0,593047.html) Medale Małysza i Kowalczyk kosztowały 498 tys. zł Na olimpijskie przygotowania naszych gwiazd wydaliśmy blisko 2,5 mln zł. Było warto.