Notowania

juszczenko
04.10.2008 20:01

Juszczenko chce nowej koalicji

Prezydent Ukrainy zagroził, że jeśli do wtorku nie powstanie nowa koalicja to rozwiąże parlament.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wiktor Juszczenko przekonuje, że już teraz ma do tego prawo, ponieważ w konstytucyjnym terminie 30 dni nie utworzyła się większość rządowa. Ukraiński prezydent postanowił dać jednak politykom jeszcze kilka dni.

Jeżeli nowy sojusz nie powstanie, we wtorek prezydent spotka się z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych. Jest to warunek, który musi być spełniony przed ewentualną decyzją o rozwiązaniu parlamentu.

Juszczenko zapewnił, że zaakceptuje jakąkolwiek koalicję. W podległej mu Naszej Ukrainie mniej niż połowa deputowanych jest zainteresowana odrodzeniem sojuszu z Blokiem Julii Tymoszenko. W ugrupowaniu premier deklarację o woli współpracy podpisali wszyscy parlamentarzyści.

Julia Tymoszenko spełniła też wszystkie warunki stawiane przez Naszą Ukrainę i prezydenta, konieczne do odrodzenia koalicji. Nadal jednak trwają negocjacje na ten temat.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Juszczenko rozwiąże parlament?  ]( http://news.money.pl/artykul/wiktor;juszczenko;rozwiaze;parlament,150,0,369814.html )
* [ Tymoszenko ostro krytykuje Juszczenkę ]( http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;ostro;krytykuje;juszczenke,164,0,371108.html )
Tagi: juszczenko, koalicja, rozwiązanie parlamentu, tymoszenko, ukraina, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz