Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jutro poznamy datę kanonizacji Jana Pawła II

0
Podziel się
bEqFCzSJ

Jutro zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami poznamy datę kanonizacji Jana Pawła II. Tego dnia przed południem, rozpocznie się konsystorz - w Kościele katolickim zebranie kardynałów pod kierownictwem papieża - w sprawie kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.
Kanonizacja to formalne potwierdzenie świętości ze strony Kościoła. Wielu wiernych już dziś modli się za wstawiennictwem Jana Pawła II - mówi kapucyn z Warszawy ojciec Gabriel Bartoszewski.
Jako przykład podaje msze w jego zakonnym kościele. Dość często ludzie zamawiają msze na przykład o czyjeś zdrowie za wstawiennictwem Jana Pawła II - dodaje ojciec Gabriel.
Wszystko wskazuje na to, że kanonizacja Jana Pawła II odbędzie się 27 kwietnia przyszłego roku. Tę datę wymieniał, jako prawdopodobną papież Franciszek.
Jutrzejszy konsystorz jest przeznaczony dla kardynałów mieszkających w Rzymie. Mogą się na nim pojawić purpuraci z innych krajów, ale nie muszą. Metropolita Warszawski zapowiedział, że jest pewny kanonizacji i nie będzie w nim uczestniczył.

IAR

bEqFCzTm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)