Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

K. Michałek: Bush chciał zamanifestować swoje poparcie dla Gruzji

0
Podziel się:

Amerykanista Krzysztof Michałek uważa, że dzisiejszym przemówieniem, prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush chciał przede wszystkim zamanifestować swoje poparcie dla Gruzji. Słowa Busha, które padły pod adresem Rosji, określił jako bardzo ostrożne.

Porównując wypowiedź amerykańskiego przywódcy z jego przemównieniem sprzed kilku dni, ekspert zauważył pewną ewolucję. Nadal jednak stanowisko Waszyngtonu - zdaniem Krzysztofa Michałka - należy traktować jako bardzo wyważone. Ekspert nie wyklucza, że wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych miało związek z apelem Lecha Kaczyńskiego. Polski prezydent wezwał podczas wiecu w Tibilisi Stany Zjednoczone do zajęcia bardziej zdecydowanego stanowiska w sprawie konfliktu.

Zdaniem Michałka w przemówieniu Busha zabrakło przede wszystkim odniesienia do aktualnej sytuacji militarnej w Gruzji. W związku z tym Waszyngton uniknął odpowiedzi na pytanie o konsekwencje wobec Rosji, jeśli potwierdzą sięinformacje na temat łamania rozejmu przez wojska rosyjskie.

wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)