Notowania

wiadomości
07.09.2012 13:53

Kaczyński-ekonomia-konferencja

Jarosław Kaczyński proponuje, by 24 września odbyła się konferencja z udziałem ekonomistów, poświęcona programowi gospodarczemu, przedstawionemu przez PiS. Prezes tej partii mówił, że będzie to okazja, by ocenić merytorycznie propozycje PiS. Wśród zaproszonych ekonomistów Jarosław Kaczyński wymienił między innymi Stanisława Gomułkę, Zytę Gilowską, Ryszarda Bugaja, Marka Belkę, Leszka Balcerowicza.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes PiS zwrócił uwagę, że są to ekonomiści o różnych poglądach, część z nich jest nastawiona krytycznie do propozycji jego partii.
Z szacunków Ministerstwa Finansów wynika, że w przyszłym roku rozwiązania przedstawione przez PiS kosztowałyby 62,6 miliarda złotych, a przyniosłyby zaledwie 8 miliardów dochodów.
Według PiS, dzięki tym propozycjom w 2013 roku budżet zyskałby dzięki niemu co najmniej 11 miliardów złotych. A to dzięki zmianom ustaw o podatkach, a także wprowadzeniu podatku obrotowego. W kolejnych latach budżet miałby zyskiwać między innymi na wprowadzeniu alternatywy w oszczędzaniu na emeryturę - w ZUS albo w OFE. PiS szacuje, że w takim wypadku 80 procent Polaków wybrałoby ZUS.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz