Kajakarstwo - MŚ - Osiem sobotnich finałów z udziałem Polaków

0

kajakarstwo - MŚ - Duisburg - Polacy

W Duisburgu trwają kajakarskie mistrzostwa świata. W sesji porannej odbyły się wyścigi półfinałowe na dystansie 200 metrów.
Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w konkurencji K-2 wygrały swój wyścig półfinałowy i awansowały do finału, podobnie jak Marta Walczykiewicz, która w K-1 zajęła drugie miejsce w swoim półfinale.
W rywalizacji mężczyzn Dawid Putto i Denis Ambroziak zajęli trzecie miejsce w swoim półfinale i awansowali do finału A.
W konkurencji kanadyjek Michał Kudła i Michał Łubniewski nie awansowali do finału A. Polacy zajęli piąte miejsce w swoim półfinale i w niedzielę wystartują w finale B.
Jeszcze dziś w półfinale K-1 wystartuje Piotr Siemionowski, a w półfinale C-1 Michał Łubniewski.
W sesji popołudniowej odbędzie się siedem finałów na dystansie 1000 m, dwa na 500 m i jeden na 200 m.
Na 1000 m w K-1 wystartują Edyta Dzieniszewska i Rafał Rosolski, w C-1 wystąpi Piotr Kuleta, w K-2 Ewelina Wojnarowska i Magdalena Krukowska oraz Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski, w C-2 Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor, a w C-4 Piotr Kuleta, Michał Kudła, Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński.
Na dystansie 500 w K-2 wystartują Karolina Naja i Beata Mikołajczyk. W finałach kobiet C-1 na 200 m i K-1 na 500 m Polki nie startują.