Kajakarstwo górskie - MŚ w Pradze: czwórka Polaków w półfinałach / Wykrętowicz Michał Version:1

0

kajakarstwo górskie

W Pradze odbywają się mistrzostwa świata w kajakarstwie górskim, podczas czwartkowych eliminacji czwórka reprezentantów Polski wywalczyła awans do półfinałów.
W slalomie jedynek Mateusz Polaczyk, który podczas ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich był o krok od podium (zajął 4. miejsce), z czasem 93,25 sekundy został sklasyfikowany na 36. pozycji, wyżej uplasował się Dariusz Popiela, który był 21. z czasem 91,45 sek. Nie przebrnął eliminacji brat Mateusza, Grzegorz Polaczyk - zajął dopiero 45. pozycję (137,57 sek).
W rywalizacji kanadyjkarzy do półfinałów awansowało również dwóch Polaków - na 10. miejscu eliminacje, z czasem 94,85 sekundy, ukończył Kacper Gondek, Grzegorz Hedwig uzyskał 17. wynik (96,41 sek.). Nie powiodło się Wojciechowi Pasiutowi, który był 45. (105,36 sek.)
Wśród pań wystąpiła Anna Ingier, która w konkurencji jedynek kanadyjek z czasem 140,83 sek. zajęła 28. miejsce i nie znalazła się w gronie półfinalistek.