Notowania

pożar
08.05.2009 09:13

Kalifornia: Strażacy opanowali pożary

Ogień szaleje na wzgórzach wokół miejscowości Santa Barbara.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*Strażakom udało się w znacznym stopniu opanować pożary, które szaleją na wzgórzach wokół miejscowości Santa Barbara w Kalifornii. *

Według gazety Los Angeles Times, silny wiatr, który utrudniał pracę strażaków, nieco osłabł.

Pożar, który wybuchł przedwczoraj, zniszczył ponad 70 posiadłości i zmusił tysiące ludzi do opuszczenia domów. W akcji bierze udział dwa tysiące strażaków i żołnierzy, w użyciu ac">fot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/pozary;w;kalifornii,galeria,2387,0.html)są helikoptery i specjalistyczny sprzęt.

Walkę z płomieniami na gęsto zabudowanym, pagórkowatym terenie, utrudniała także wysoka temperatura, dochodząca do 35 stopni Celsjusza.

Kalifornijska straż pożarna zastrzega, że nadal istnieje zagrożenie, iż płomienie wymkną się spod kontroli. Los Angeles Times informuje, że żywioł nadal zagraża ponad 3,5 tysiącom domów. Podczas akcji poparzeniom uległo 10 strażaków.

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger ogłosił stan wyjątkowy i uruchomił rezerwy federalne na pomoc w walce z żywiołem.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: pożar, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz