Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kamiński - zarzuty - oświadczenie

0
Podziel się

Mariusz Kamiński zapewnia, że wszystkie działania, które podejmował jako szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, były zgodne z prawem i służyły dobru wspólnemu. Były szef CBA ma usłyszeć zarzuty prokuratorskie w sprawie afery gruntowej. Akt oskarżenia ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu.

bEiHhjXF

Kamiński napisał w oświadczeniu, że z całkowitym spokojem oczekuje na proces. "Cieszę się, że będę mógł obronić honor swój i podległej mi służby przed niezawisłym sądem" - podkreślił. Wyraził jednocześnie przekonanie, że moment, w którym prokuratura zdecydowała się poinformować media o zakończeniu śledztwa, rodzi podejrzenia o chęć wpłynięcia na trwającą kampanię wyborczą. "Stanowi też moim zdaniem naruszenie moich praw, bo - w moim przekonaniu - powinienem się o decyzjach prokuratury dowiadywać jako pierwszy i drogą oficjalną, nie zaś za pośrednictwem mediów" - napisał Kamiński. Wyraził nadzieję, że "działaniom Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie uważnie przyjrzy się i wyciągnie wnioski Prokurator Generalny Andrzej Seremet".

Prokuratura zarzuciła Mariuszowi Kamińskiemu nadużycie uprawnień, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA dotyczącymi wręczenia łapówki osobom powołującym się na wpływy w resorcie rolnictwa i funkcjonariuszom publicznym oraz kierowanie podrabianiem dokumentów i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o te dokumenty. Podobne zarzuty otrzymali trzej współpracownicy byłego szefa CBA. Podejrzani nie przyznali się do winy. Grozi im do 8 lat więzienia.

Zdaniem rzeszowskiej prokuratury działania operacyjne CBA w tzw. aferze gruntowej były niezgodne z prawem. Funkcjonariusze Biura sfałszowali dokumenty, na podstawie których urzędnicy ministerstwa rolnictwa za łapówkę mieli odrolnić grunty na Mazurach. Efektem akcji było m.in. zatrzymanie dwóch osób i dymisja óczesnego ministra rolnictwa Andrzeja Leppera.

bEiHhjYi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)