Notowania

wiadomości
12.09.2011 13:51

Kampania Przeciw Homofobii - 10-lecie

Kampania Przeciw Homofobii obchodzi dziś swoje dziesięciolecie. Stowarzyszenie zajmuje się promowaniem postaw tolerancji wobec środowiska LGBT czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. W ciągu minionej dekady organizacja przeprowadziła kilka kampanii społecznych przeciwdziałających homofobii i transfobii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Anna Grodzka, która 10 lat temu założyła fundację Trans - fuzja, która działa na rzecz osób transpłciowych, mówi, że wyraźnie widać postępy w percepcji społecznej osób trans. Podkreśla ona, że w tej chwili dużo się mówi o osobach, które zmieniły płeć, ale nadal pozostaje wiele do zrobienia w kwestii prawnej.
Przez blisko 8 lat prezesem KPH był Robert Biedroń. Ocenia on, że dzisiaj, pod dekadzie działalności organizacji "żyjemy w innym kraju - w innej Polsce". "Odmieniliśmy polskie społeczeństwo - sprawiliśmy, że Polska traci tę gębę zaścianku, prowincji" mówi Robert Biedroń.
Przedstawiciele Kampania Przeciw Homofobii startują w najbliższych wyborach do Sejmu. Mają nadzieję, że po wejściu do Parlamentu uda im się zmienić polskie prawo dotyczące między innymi związków partnerskich i osób po zmianie płci.
O godzinie 19-tej w warszawskim klubie Toro odbędzie się impreza z okazji 10-lecia działalności organizacji. Udział w niej zapowiedzieli Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak, profesor Magdalena Środa, a także politycy: Ewa Czeszejko-Sochacka, Ryszard Kalisz i Janusz Palikot. W czasie obchodów wystąpią drag queen, Druga M., czyli sobowtór Maryli Rodowicz oraz Kayah.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz