Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Kanonizacja JP2 wezwaniem do uporządkowania spraw w Polsce"

0
Podziel się
bEqMWSmZ

Kanonizacja Jana Pawła II będzie wezwaniem do uporządkowania spraw w naszej ojczyźnie - mówił podczas kazania w Dzień Papieski kardynał Stanisław Dziwisz.
Podczas uroczystości w centrum błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie kardynał podkreślał znaczenie kanonizacji papieża Polaka. Jak zaznaczał, nie można przestać na wzruszeniu i radości, bo wydarzenie duchowe powinno przyczynić się również do budowania zgody wśród Polaków. "By między nami było mniej sporów i kłótni, by między nami nie było niesprawiedliwych oskarżeń, niechęci i wrogości" - mówił hierarcha.
Metropolita krakowski podczas kazania odpierał medialne ataki na duchownych. "To prawda, że w Kościele są grzesznicy, ale Kościół jest chrystusowy, Kościół jest święty" - podkreślał.
Kardynał Stanisław Dziwisz dziękował papieżowi Franciszkowi za zgodę na kanonizację Jana Pawła II. Jak podkreślał metropolita krakowski błogosławiony był człowiekiem najgłębszej wiary i dialogu. "W drugim człowieku widział obraz Boga , nawet jeśli był to zamachowiec Ali Agca" - powiedział.
Podczas uroczystości w Centrum błogosławionego Jana Pawła II "Nie lękajcie się" zbierane są środki na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wspierającą uczniów z najuboższych rodzin. Dzień Papieski obchodzony jest w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

IAR

bEqMWSnC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)