Notowania

wiadomości
13.12.2013 15:53

Kard.Nycz: Czekamy na papieża w Warszawie

Podziel się
Dodaj komentarz

Kardynał Kazimierz Nycz liczy, że za trzy lata mszę w Świątyni Opatrzności Bożej odprawi papież. Franciszek będzie wtedy gościem na organizowanych w Krakowie Światowych Dnich Młodzieży.
Metropolita Warszawski mówił o swoim pragnieniu podczas opłatka z darczyńcami Świątyni i Centrum Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Szczegółowe informacje o tym, czy papież odwiedzi to miejsce możemy poznać w przyszłym roku- zapowiada kardynał Kazimierz Nycz.
Zdaniem hierarchy za taką wizytą przemawia fakt, że papież zwykle przy okazji ŚDM odwiedza też inne miasta w danym kraju. W Polsce poza Krakowem mógłby odwiedzić i stolicę. Franciszek już został zaproszony- powiedział kardynał.
Być może coś więcej będzie wiadomo po wizycie polskich biskupów w Watykanie. Episkopat Polski udaje się tam z wizyta ad limina na początku lutego przyszłego roku.
Podczas dzisiejszego spotkania opłatkowego prezes Centrum Opatrzności Bożej Piotr Gaweł mówił o zakończonych już pracach budowlanych na terenie powstającego tu Centrum i tegorocznym Dniu Dziękczynienia. Zakończyliśmy pracę nad kopułą świątyni i zadaszyliśmy Centrum- wymieniał prezes. Za sukces uznał też Dzień Dziękczynienia, w którym uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób.
W przyszłym roku Dzień Dziękczynienia będzie jednym z ogólnokrajowych spotkań poświęconych podziękowaniom za kanonizacje Jana Pawła II.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz