Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kard. Nycz: Prawdopodobny termin kanonizacji JP II to koniec kwietnia

0
Podziel się:

W opinii kardynała Kazimierza Nycza datę kanonizacji Jana Pawła II możemy poznać 30 września. Wtedy zbierze się decydujący w tej sprawie konsystorz, czyli zebranie kardynałów pod przewodnictwem papieża. Dla metropolity warszawskiego najbardziej prawdopodobny termin wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II to końcówka kwietnia przyszłego roku.
Hierarcha, który po powrocie ze Światowych Dni Młodzieży w Brazylii spotkał się dziś ( 2 sierpnia) z dziennikarzami zauważył, że początkowo wymieniano datę 8 grudnia. Jednak o zmianę tego terminu poprosili papieża polscy biskupi.
Możemy się spodziewać, że na kanonizację, tak jak dwa lata temu na beatyfikację, pojedzie z Polski do Włoch około 300 tysięcy osób - mówił kardynał. Większość z nich pojedzie autokarami, a drogi w Alpach zimą będą oblodzone - argumentowali papieżowi biskupi.
Na tym samym spotkaniu z mediami kardynał jednoznacznie zdementował informacje jakoby Polscy purpuraci byli przeciwni zapowiadanej wspólnej kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II.
Nic takiego nie miało miejsca - mówił kardynał Kazimierz Nycz. Dodał, że Franciszkowi bardzo zależy na wspólnym wyniesieniu na ołtarze tych papieży. Chodzi o to, że oni obydwaj są związani z bardzo ważnym wydarzeniem dla współczesnego Kościoła, Soborem Watykańskim II. Jan XXIII zwołał Sobór, a Jana Paweł II wcielał w życie jego postanowienia - dodał metropolita warszawski.
Niedawno papież Franciszek zapowiedział, że przy kanonizacji Jana Pawła II brane są pod uwagę dwie daty: 24 listopada - kiedy w Kościele zakończy się obchodzony teraz Rok Wiary i 27 kwietnia przyszłego roku kiedy wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego - to święto wprowadził Jan Paweł II -.
Ostateczna decyzja co do kanonizacji ma być podjęta na wspomnianym wrześniowym konsystorzu.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)