Notowania

produkcja
30.12.2008 15:47

Kary więzienia dla członków grupy przestępczej za produkcję i sprzedaż polskiej heroiny

Rzeszowski Sąd Okręgowy skazał 5 członków grupy przestępczej zajmującej się produkcją i sprzedażą polskiej heroiny na kary od 3 lat i dwóch miesięcy do 4,5 roku pozbawienia wolności. Dwie dalsze osoby otrzymały kary więzienia w zawieszeniu. Oskarżeni to mieszkańcy Łańcuta i okolic, Krakowa oraz Bochni. Niektórzy byli już karani.

Podziel się
Dodaj komentarz

Główny oskarżony, 33-letni Mariusz W., który kierował grupą przestępczą złożył obszerne wyjaśnienia i dlatego skorzystał z nadzwyczajnego złagodzenia kary za jeden z czynów. W 2007 roku Mariusz W. kupił pod Łańcutem 140 kilogramów słomy makowej i przekazał ją współoskarżonym, którzy produkowali z niej polską heroinę. Razem do obrotu trafiło ponad 6 tysięcy centymetrów sześciennych narkotyku.

Sędzia Marta Krajowska-Drozd podkreśliła, że działalność oskarżonych stała się przyczyną wielu nieszczęść młodych ludzi, którzy uzależnili się od narkotyków.

Oskarżeni mają zwrócić Skarbowi Państwa równowartość kwot uzyskanych ze sprzedaży środków odurzających. Wyrok nie jest prawomocny.

Tagi: produkcja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz