Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kary więzienia ws. śmierci "Człowieka"

0
Podziel się:

Kraków - "Człowiek" - zabójstwo - wyrok

Od 3 lat w zawieszeniu do 8,5 roku bezwzględnej kary więzienia - takie wyroki usłyszała większość oskarżonych w procesie w sprawie śmierci "Człowieka". Najsurowsza kara to jednak 10 lat dla jednego z mężczyzn, który wcześniej był karany.
Wyroki za pobicie przywódcy pseudokibiców Cracovi usłyszało 11 oskarżonych. Kary więzienia w zawieszeniu otrzymało trzech napastników, którzy przyznali się do winy. Wyroki nie są prawomocne.
Napastnicy zadali "Człowiekowi" 57 ciosów nożami, widłami i maczetami. W wyniku odniesionych ran Tomasz C. pseudonim "Człowiek" zmarł w szpitalu. W sprawie sąd przesłuchał ponad setkę świadków. Wśród nich były osoby ze środowiska pseudokibiców Wisły i Cracovii oraz członkowie grup przestępczych handlujących narkotykami.
W śmiertelnym pobiciu Tomasza C. brało udział 17 mężczyzn. Dwóch zostało zatrzymanych później i sądzeni są w osobnym procesie. Policja nadal poszukuje pozostałych sprawców.
Przywódca pseudokibiców Cracovii o pseudonimie "Człowiek" został pobity w styczniu roku 2011 na osiedlu Kurdwanów. Wskutek zadanych mu ran zmarł w szpitalu.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)