Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katastrofa Casy-zadośćuczynienie-ugoda

0
Podziel się

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało na swojej stronie internetowej, że zawarto dziś pierwsze porozumienie w sprawie zadośćuczynienia dla osoby, która straciła bliskiego w wyniku katastrofy wojskowej CASY, do której doszło trzy lata temu pod Mirosławcem

bEiKyyFx

MON nie chciał udzielić, żadnych bardziej szczegółowych informacji. Na temat ugody nie chce na razie wypowiadać się także pełnomocnik 20 rodzin, ofiar katastrofy wojskowego samolotu, mecenas Sylwester Nowakowski. Prawnik tłumaczył w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że do najistotniejszych porozumień dojdzie w poniedziałek w warszawskim Sądzie Rejonowym i nie chce do tego czasu komentować sprawy.
Rodziny ofiar katastrofy wojskowego samolotu transportowego CASA, do której doszło 23 stycznia 2008 roku pod Mirosławcem, zadośćuczynienia za utratę bliskich domagają się od zeszłego roku. Negocjacje z Prokuratorią Generalną trwają od kilkunastu dni. Rodziny chcą zadośćuczynienia w takiej samej wysokości, jakie zaproponowano bliskim ofiar katastrofy smoleńskiej, czyli po 250 tysięcy złotych.

bEiKyyGa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)