Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w Nepalu. Jest czarna skrzynka

0
Podziel się:

W Nepalu odnaleziono czarną skrzynkę samolotu, który rozbił się wczoraj koło stolicy kraju, Katmandu. W katastrofie zginęło 19 osób, głównie cudzoziemców.

Katastrofa w Nepalu. Jest czarna skrzynka
(PAP/EPA)

Dwusilnikowy samolot typu Dornier, należący do lokalnych linii Sita Air, rozbił się wkrótce po starcie. Zginęło siedmiu Brytyjczyków, pięciu Chińczyków oraz siedmiu Nepalczyków - pasażerów i członków załogi.

Przyczyny katastrofy nie są znane. Przedstawiciele władz mówią o błędzie pilota. Szef lotniska w Katmandu powiedział, że pilot informował o zderzeniu samolotu z ptakiem.

Maszyna leciała do Lukli - miasta będącego bazą wypadową dla turystów udających się w rejon Mount Everestu. Brytyjscy pasażerowie mieli się wybrać na 16-dniowy trekking pod najwyższym szczytem świata.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa samolotu. Znaleźli 10 ciał Powodem katastrofy mogły być złe warunki meteorologiczne - poinformowali lokalni kontrolerzy lotów.
Wybuchł samolot rządowy, wszyscy zginęli Delegacja miała wziąć udział w obchodach święta kończącego ramadan.
Katastrofa samolotu, 147 osób nie żyje Maszyna zaczepiła o linie wysokiego napięcia, następnie uderzyła w budynek w pobliżu lotniska i rozpadła się na części. Nikt nie przeżył.
KOMENTARZE
(0)