Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katowice - Uniwersytet Ekonomiczny - tablica

0
Podziel się

Akademia Ekonomiczna w Katowicach stała się oficjalnie Uniwersytetem Ekonomicznym. Rano jego magnificencja rektor, profesor Jan Pyka własnoręcznie przymocował do jednej ze ścian budynku tablicę z nową nazwą uczelni.

bEgJNieZ

Jak podkreślił profesor - uzyskanie przez Akademię tytułu Uniwersytetu to nobilitacja nie tylko dla szkoły, lecz także z punktu widzenia wizerunku Śląska. Jest to bowiem już trzeci uniwersytet w tym mieście.
Zmiana nazwy była poprzedzona wieloletnim procesem zmian organizacyjnych i rozwoju. Uczelnia uzyskała wymaganą liczbę uprawnień do nadawania tytułów naukowych, a ustawa o zmianie nazwy została podpisana przez Prezydenta RP 25 sierpnia tego roku.
Ekonomiczna Uczelnia w Katowicach działa od 1937 roku najpierw jako Wyższe Studium Nauk Społeczno-Gospodarczych. W latach 50. stała się Wyższą Szkołą Ekonomiczną, a w 1974 roku - Akademią Ekonomiczną.
Uniwersytet kształci ponad 15 tysięcy studentów na czterech wydziałach: Ekonomii, Zarządzania, Finansów i Ubezpieczeń oraz Informatyki i Komunikacji.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgJNifC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)