Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katowice: Marsz zwolenników autonomii

0
Podziel się:

W czasie marszu dominowały flagi w barwach Górnego Śląska, żółto-błękitne.

Katowice: Marsz zwolenników autonomii
(Michał Kobyliński/CC/Wikimedia)

Nawet dwa tysiące osób mogło przejść w marszu zwolenników Ruchu Autonomii Śląska, zorganizowanym w Katowicach. Dominowały flagi w barwach Górnego Śląska, żółto-błękitne.

_ - Ten marsz organizujemy już po raz piąty. Domagamy się autonomii dla regionu _ - podkreślał lider Ruchu Autonomii Śląska, wicemarszałek województwa śląskiego Jerzy Gorzelik.

Marsz w Katowicach otwierał znany śląski reżyser i poseł niezrzeszony Kazimierz Kutz. Brali w nimi udział także Ślązacy z Niemiec oraz m.in. przedstawiciele regionów z Niemiec, Francji i Holandii.

Piknikowy nastrój usiłowała zakłócić grupka zwolenników Ligii Obrony Suwerenności. Na rynku w Katowicach doszło do drobnych utarczek słownych oraz wykrzykiwania haseł, z jednej strony _ Górny Śląsk _ i _ autonomia _, a z drugiej _ Ludzie, Niemcy idą _.

Do godz. 20.00 na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach trwa Dzień Górnośląski - piknik dla rodzin.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/slask;bedzie;za;autonomia;regionu,55,0,865335.html) Śląsk będzie za autonomią regionu? Ruch Autonomii Śląska zorganizował referendum w sprawie autonomii. Wyniki są jednoznaczne. Czy cały region tak myśli?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t148822.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;nie;chcial;przyjac;prezentu;od;ras,124,0,864892.html) Kaczyński nie chciał przyjąć prezentu od RAŚ Koszulki z rysunkami przedstawiającymi m.in. zakamuflowane warzywa przygotowali dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego działacze Ruchu Autonomii Śląska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t20294.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piecha;ras;rozpala;antagonizmy;na;slasku,50,0,846130.html) Piecha: RAŚ rozpala antagonizmy na Śląsku Ślaski poseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha uważa, że zawarcie koalicji Platformy Obywatelskiej z Ruchem Autonomii Śląśka prowadzi do radykalizacji postaw społecznych w województwie śląskim.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)