Notowania

proces
02.09.2009 13:29

Katowice: nie odbyła się rozprawa w procesie dotyczącym tragedii na terenie MTK

Nie odbyła się planowana na dziś w katowickim Sądzie Okręgowym rozprawa w procesie dotyczącym tragedii na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich. W 2006 roku pod jej gruzami zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd nie zgodził się na zastępstwo obrońców jednego z oskarżonych, Stefana K., którzy nie pojawili się na rozprawie. Sędzia Aleksander Sikora uzasadniając decyzję sądu podkreślił, że w tej sytuacji doszłoby do konfliktu interesu gdyż zastępować miałby ich obrońca innego z oskarżonych. Dodał, że dopuszczenie do takiej sytuacji byłoby lekkomyślnością. Sędzia Sikora przytoczył także treść oświadczenia Stefana K. w którym zaznacza on, że zgadza się na prowadzenie rozprawy wyłącznie przy udziale jednego ze swoich obrońców z wyboru.

Dziś wyjaśnienia miał składać Adam H. dyrektor techniczny spółki. Przed sądem wyjaśnienia składali już m.in. członkowie zarządu Bruce R. i Ryszard Z.

Do katastrofy - zdaniem śledczych - doprowadziły błędy projektowe hali, a także jej złe użytkowanie i niewłaściwy nadzór nad obiektem.

Tagi: proces, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz