Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Każdego roku ginie 3,5 tysiąca dzieci

0
Podziel się

Każdego roku w Polsce dochodzi do zaginięć 3 i pół tysiąca dzieci. Znikają w drodze ze szkoły kiedy wracają same, z wózka pod sklepem, w supermarkecie czy na podwórku. Niektóre uciekają z domu. 80 procent zaginionych znajduje się - i wraca do rodziców, ale los niektórych na zawsze pozostaje nieznany.

bEitJFSd

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Od 5 lat jest organizowany także w Polsce. Głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem zaginionych dzieci. Pomoc w poszukiwaniach ludzi zaginionych oferuje Fundacja ITAKA.

Wolontariusze i pracownicy Fundacji zwracają uwagę, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, którzy uciekli z domu. Specjaliści podkreślają jednak, że żadnego z takich przypadków nie należy lekceważyć. Spora część młodych ludzi, którzy uciekają z domu jest w fatalnym stanie psychicznym, nie radzi sobie poza domem, a obawia się powrotu. Niektórzy uciekinierzy popełniają samobójstwo.

Fundacja przypomina o potrzebie działań profilaktycznych. Ilość zaginięć dzieci może się obniżyć tylko w efekcie edukacji ich opiekunów i konsekwentnych, długofalowych działań realizowanych przez instytucje europejskie, agendy rządowe, szkoły, organizacje społeczne, policję.

bEitJFSf

Symbolem pamięci o zaginionych dzieciach jest kwiat niezapominajki.

bEitJFSG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)