Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2011 20:03

KE- internet- dzieci- bezpieczeństwo

Niewystarczające są działania unijnych krajów, które mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom korzystających z internetu. Taki wniosek płynie z raportu Komisji Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bruksela przeanalizowała sytuację w całej Unii, sprawdzała dostęp do sieci, poziom zabezpieczeń i reakcje na nadużycia. Teraz stwierdza, że kraje członkowskie nie reagują odpowiednio, albo stosują różne podejścia jeśli chodzi o zwalczanie i zgłaszanie niezgodnych z prawem, lub szkodliwych treści. "Na przykład istnieją różnice jeśli chodzi o sprawdzanie przez centra interwencyjne zgodności z prawem lub szkodliwości zgłaszanych treści, odnajdywania ich źródeł i informowania właściwych organów" - mówi rzecznik Komisji Jonathan Todd.
Bruksela stwierdza też, że między unijnymi krajami jest wiele różnic jeśli chodzi o systemy klasyfikacji wiekowej dostosowujące strony internetowe i gry do wieku użytkowników. Niedawny sondaż pokazał, że dzieci coraz chętniej korzystają z internetu. Prawie 40 procent dzieciaków w wieku od 9. do12.lat ma swój profil na portalu społecznościowym, ale ich dane i kontakty nie są należycie chronione. A to oznacza, że są łatwym celem dla natrętów internetowych i prześladowców.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz