Notowania

wiadomości
25.04.2013 11:47

KE - upomnienia dla Polski w sprawach środowiskowych

Podziel się
Dodaj komentarz

UE-Polska-upomnienia

Na razie są upomnienia dla Polski, ale sprawy mogą się skończyć pozwami do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Polskie Radio dowiedziało się, że Komisja Europejska upomni dziś Polskę za łamanie unijnego prawa w dziedzinie środowiska. Bruksela opublikuje comiesięczny pakiet postępowań przeciwko krajom członkowskim. Polska znalazła się na cenzurowanym w związku uchybieniami przy tworzeniu programu ochrony przed powodzią dorzecza Górnej Wisły. Zastrzeżenia Komisji Europejskiej dotyczą naruszenia kilku dyrektyw, w tym wodnej i siedliskowej. Bruksela wysłała drugie już upomnienie do Polski w tej sprawie.
Warszawa ma teraz dwa miesiące na wyjaśnienia i poprawę sytuacji. Jeśli tego nie zrobi, będzie pozew do Trybunału. Polsce grożą kary finansowe także za przekraczanie unijnych norm stężenia pyłów w powietrzu. Chodzi o szkodliwe cząsteczki pyłu zawieszonego, emitowanego przez przemysł i samochody. Moga one mogą być przyczyną chorób serca, zachorowań na astmę, czy nowotworów płuc.
Komisja Europejska wysłała do Polski pierwsze upomnienie i w tym przypadku rząd również ma dwa miesiące na wyjaśnienia. Po drugim upomnieniu Komisja skieruje pozew do Trybunału.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz