Notowania

cały
30.06.2009 17:50

KE chce zakazu palenia w miejscach publicznych w całej UE

Komisja Europejska chce, by do 2012 roku wszystkie unijne kraje wprowadziły zakaz palenia w miejsca publicznych. Swoje zalecenia Bruksela ma przedstawić do zaakceptowania ministrom zdrowia 27 państw.  

Podziel się
Dodaj komentarz

Obecnie w Unii nie ma przepisów, które wymuszałaby na krajach członkowskich wprowadzenie zakazu palenia. Komisja Europejska dopiero prowadzi konsultacje w tej sprawie. Poszczególne rządy same więc decydują o restrykcyjnych przepisach. Do tej pory wprowadziło je 10 unijnych krajów - poinformowała komisarz do spraw zdrowia Andrulla Wasiliu. "W pozostałych krajach obywatele wciąż nie mają pełnej ochrony przed dymem tytoniowym. Szczególnie martwi mnie jego duże stężenie w barach, klubach czy dyskotekach, gdzie przebywają w większości młodzi ludzie" - dodała unijna komisarz.

Andrulla Wasiliu podkreśliła, że jej propozycja wprowadzania całkowitego zakazy palenia już została zaakceptowana przez zdecydowaną większość Europejczyków. Ostatnie sondaże pokazują, że 84% jest za zakazem palenia w biurach i miejscach pracy. 3/4 domaga się, by nie wolno było palić w restauracjach, ponad połowa - w barach i pubach.

Tagi: cały, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz