Notowania

list
30.06.2009 16:38

KE domaga się stworzenia światowej "czarnej listy" przewoźników

W związku z kolejną katastrofą lotniczą Komisja Europejska domaga się stworzenia światowej "czarnej listy" niebezpiecznych przewoźników. Ma ona być wzorowana na istniejącej już europejskiej liście - powiedział unijny komisarz do spraw transportu. Antonio Tajani przedstawił swój pomysł kilka godzin po tym, gdy samolot jemeńskich linii lotniczych z ponad 150 osobami na pokładzie rozbił się u wybrzeży Komorów na Oceanie Indyjskim.  

Podziel się
Dodaj komentarz

Unijna czarna lista jest co kilka miesięcy uaktualniana po przeprowadzeniu szczegółowych kontroli na lotniskach. Sprawdzany jest zarówno stan maszyn, jak i wyszkolenie pilotów. Przewoźnicy, którzy znajdą się na takiej liście, mają zakaz lądowania na lotniskach w całej Unii. Komisarz Tajani uważa, że takie same standardy powinny obowiązywać na całym świecie. "Jeśli chcemy, by Europejczycy mieli lepsze gwarancje bezpieczeństwa, to musi powstać światowa lista linii lotniczych, niespełniających wymogów. Ta europejska działa bardzo dobrze" - mówił komisarz.

Antonio Tajani zapowiedział, że skontaktuje się z jemeńskimi liniami, by ustalić przyczyny katastrofy.

Według Francuzów, samolot, który rozbił się u wybrzeży Komorów, był w złym stanie i w Unii nie zostałby dopuszczony do lotu.

Tagi: list, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz