Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE: pieniądze dla syryjskich uchodźców

0
Podziel się
bErJyrSd

KE - Bułgaria - syryjscy uchodźcy

Komisja Europejska jest gotowa pomóc Bułgarii w zmaganiu się z falą uchodźców z Syrii. W odpowiedzi na prośbę władz w Sofii, Bruksela postanowiła przekazać na ten cel ponad 5,6 miliona euro.
Unijne środki mają zostać przeznaczone między innymi na zwiększenie możliwości przyjmowania uchodźców w Bułgarii oraz zapewnienie im odpowiedniej pomocy medycznej i psychologicznej. Komisarz ds. wewnętrznych Cecilia Malmstroem wyraziła przekonanie, że fundusze przyczynią się do poprawy sytuacji uchodźców na miejscu oraz pomogą bułgarskim władzom w finansowaniu pilnych działań z tym związanych.
Według rządu w Sofii w tym roku do Bułgarii dostało się około 10 tysięcy uchodźców. Wśród nich najwięcej jest uciekinierów z Syrii. Bułgarskie władze nie potrafią same poradzić sobie z tym problemem, uznając go jednocześnie za bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego ich kraju. Aby ograniczyć niekontrolowany napływ imigrantów, nasiliły ostatnio kontrolę graniczną, budując ponad trzydziestokilometrowe ogrodzenie na granicy z Turcją.

IAR

bErJyrSG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)