Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kierzkowska - komisja śledcza - konstytucja

0
Podziel się

Wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska uważa, że debata na temat zmian konstytucyjnych to temat zastępczy. Posłanka PSL powiedziała w Sygnałach Dnia, że nie wierzy w powodzenie reformy konstytucyjnej.

bEgFXNpN

Ewa Kierzkowska podkreśliła, że PSL przedstawił swój pomysł zmian ustrojowych. Ludowcy chcieliby zmiany pozycji Senatu oraz dokładnego rozgraniczenia kompetencji prezydenta i premiera. Ludowcy proponują, żeby w izbie wyższej parlamentu zasiadali przedstawiciele samorządów. Propozycja PSL jest oparta na konsultacjach z działaczami terenowymi - zapewnia wicemarszałek Sejmu. Jednak- jej zdaniem- szanse na sformowanie większości parlamentarnej, która zmieni ustawę zasadniczą jest niewielka.

Dziś przed komisją śledczą, która bada aferę hazardową stanie były przewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski. Ewa Kierzkowska liczy, że komisja śledcza, która bada aferę hazardową przynajmniej w części wyjaśni okoliczności nowelizacji ustawy hazardowej. Wicemarszałek Sejmu podkreśliła, że dzięki jej partii udało się rozpocząć pracę komisji. Jej zdaniem wykluczenie posłów PiS było nieuzasadnione i dlatego politycy PSL-u zagłosowali za powrotem Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna do komisji. Zamieszanie związane z odwołaniem Kempy i Wassermanna sprawiło, że komisja od niedawna zaczęła merytoryczną pracę. Dlatego, by wyciągać jakieś wnioski z prac komisji hazardowej, należy poczekać na przesłuchanie kluczowych świadków - Mirosława Drzewieckiego, Zbigniewa Chlebowskiego i Donalda Tuska.

bEgFXNqq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)