Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Klich o wydatkach na wojsko

0
Podziel się

       Minister obrony zapewnił w Sejmie, że w ciągu najbliższych lat nakłady na wojsko nie będą obcinane. Bogdan Klich odpowiadał na pytania posłów z komisji obrony.

bEiaIycB

Szef resortu obrony potwierdził, że w ciągu najbliższych trzech lat nakłady na armię będą wynosiły w każdym roku 1,95 PKB. "Z wieloletniego planu finansowego przyjętego przez Radę Ministrów wynika kolejne potwierdzenie, że w tym roku nie będzie żadnych ograniczeń budżetowych i że budżet zaplanowany i mierzony wskaźnikiem 1,95 będzie zrealizowany. Wynika także, że w latach 2011-2013 pula środków przeznaczonych na obronność w Polsce będzie mierzona średnim wskaźnikiem 1,95" - dodał.

Minister Bogdan Klich mówił też posłom o szczegółach zakończonego właśnie pierwszego etapu programu profesjonalizacji armii. Podkreślił, że obecnie polska armia liczy 100 tysięcy zawodowych żołnierzy, a na koniec 2011 rokU Narodowe Siły Rezerwy mają liczyć 20 tysięcy osób.

Bogdan Klich poinformował także posłów o zmianach w systemie szkolenia żołnierzy, wprowadzeniu świadczeń mieszkaniowych oraz zmianach w systemie wyżywienia.

bEiaIyde
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)